Smyczkowanie na śniadanie

We wtorek 11 lutego gościliśmy w naszej szkole Duet Smyczkowy z Krakowa. Wirtuozi – Krzysztof Orzechowski (wiolonczela) i Wojciech Marcinkowski (skrzypce, altówka) zabrali uczniów w muzyczną podróż po Europie. Uczniowie, podróżując z muzykami przez Czechy, Niemcy, Austrię, Węgry, Rumunię, Hiszpanię, Irlandię i Polskę, poznali charakterystyczne dla tych państw utwory muzyczne i tańce, a także twórczość wielkich kompozytorów Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, a nawet Piotra Rubika. Podczas programu uczniowie uczestniczyli w zabawie, odpowiadając na pytania prowadzących i zdobywając drobne upominki. Na zakończenie koncertu artyści przygotowali quiz muzyczny "Jaka to melodia". Polegał on na odgadywaniu z jakich bajek, filmów czy seriali pochodziły fragmenty melodii. Podczas rozwiązywania muzycznych zagadek wiedzą musieli wykazać się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele, co bardzo podobało się dzieciom. Dziękujemy Duetowi za pyszne, muzyczne śniadanie.