TAKI NAPAD ( POMYSŁ) CZESI MIELI, „ CZWÓRKĘ” ODWIEDZILI

Pomysł współpracy Głębce – Hukvaldy zrodził się w 2010 roku. Wtedy nasze szkoły przystąpiły do Transgranicznego Programu Europejskiego. Celem projektu jest zawiązywanie przyjaźni, wzajemne poznawanie przez dzieci kultury i języka sąsiadów. Trzykrotnie już odwiedzaliśmy Czeskich przyjaciół i trzykrotnie przyjmowaliśmy ich w Wiśle.

W dniu 30 maja br. w naszej szkole kolejny raz  gościliśmy uczniów z Moraw.Tym razem zwiedzaliśmy Wisłę korzystając z przejazdu „ciuchciami”. Popołudnie przeznaczone było na rekreację w basenie na „Zagroniu”. Wspólnie spędzony wypełniony atrakcjami dzień pozostawił niezapomniane wspomnienia!

W przyjęciu  czeskiej grupy pomogli nam sponsorzy. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Gaczkowskiej, Panu Ryszardowi Arseniczowi oraz Panu Andrzejowi Wąsowiczowi.

Grażyna Poloczek