Spotkanie z Agnieszką Frączek

W dniu 24 października odbyło się spotkanie z poetką, językoznawczynią, a jednocześnie wykładowczynią Uniwersytetu Warszawskiego – Panią Agnieszką Frączek. Miejska Biblioteka Publiczna w Wiśle zacieśniając współpracę z bibliotekami szkolnymi zaprosiła pisarkę do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Głębcach. Spotkanie  dotyczyło trudnego tematu błędów językowych, których można unikać sprawdzając swoje wątpliwości, np. w słowniku  poprawnej polszczyzny. Mówimy niepoprawnie, jest to w pewnych wypadkach uzasadnione tradycją, ale nie należy tego usprawiedliwiać. Uczniowie, jak również osoby dorosłe, przez całe swoje życie powinni pracować nad poprawnością oraz bogactwem swojego języka, posłużę się tutaj frazeologizmem:" jak cię słyszą, tak cię piszą". Kultura słowa jest ważnym składnikiem naszej  kultury osobistej.

Bardzo miłym akcentem spotkania dla dzieci była możliwość otrzymania od poetki dedykacji wraz z podpisem.

Renata Broda

Fotogaleria na stronie biblioteka.wisla.pl