Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Głębczańskiej Czwórce.

Październik to miesiąc, który od 1999 roku ogłoszony jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej to właśnie okazji nasza biblioteka przygotowała liczne atrakcje dla swoich czytelników. Uczniowie mogli wziąć udział w dwóch konkursach: „Rymowanka o bibliotece” oraz „Walka z bykami”(konkurs plastyczno – ortograficzny). Uczestnicy dobrze się bawili, a nagrodami za najlepsze prace były oczywiści piękne książki. Najmłodsi czytelnicy z klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelników naszej biblioteki. Pasowanie połączone było z przedstawieniem przygotowanym przez klasę VI. Zainteresowaniem cieszył się „Kiermasz książki”. Wielu uczniów skorzystało z bogatej oferty i tanio kupiło interesujące pozycje. Ponadto dzięki współpracy z Miejską Biblioteką mogliśmy spotkać się z autorką książek dla dzieci –Panią Agnieszką Frączek oraz Panią Moniką Śliwką, która w ciekawej formie teatrzyku kamishibai przedstawiła legendy: „O Skarbniku” i „Imko Wisełce”.

Nauczyciel bibliotekarz

Grażyna Poloczek