Letters… connecting pupils

Nasza szkoła od listopada włączyła się do międzynarodowej współpracy szkół w ramach akcji eTwinning (www.etwinning.net). Program eTwinning jest internetową platformą współpracy między europejskimi szkołami, zakładająca wykorzystanie nowoczesnych technik komunikacji: poczty elektronicznej, forów, czatów, blogów, komunikatorów, wideokonferencji czy prezentacji multimedialnych.

W pierwszym projekcie Letters… connecting pupils (tłum. Listy… łączą uczniów) biorą udział uczniowie naszej szkoły z klasy piątej, który realizowany jest ze Szkołą Podstawową nr 3 w Didimoticho z Grecji. Uczniowie w grupach lub indywidualnie każdego miesiąca przez cały rok szkolny piszą do siebie listy w języku angielskim pod opieką nauczycielki języka angielskiego. Ponadto przygotowują informacje i zamieszczają je na platformie internetowej Twinspace.  Każdy miesiąc poświęcony jest innej tematyce.

Za nami jest już pierwsze zadanie – napisanie listu o sobie w którym uczniowie mieli się przedstawić i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Grudzień będzie miesiącem, gdzie opowiedzą o swoich rodzinach, zrobią kartkę świąteczną i napiszą jak obchodzą Święta Bożego Narodzenia w swoim kraju. W styczniu prześlemy wiadomości o naszych szkołach, klasach i przedmiotach szkolnych. Natomiast w lutym utworzymy prezentacje w Power Poincie na temat naszego miasta, która zostanie umieszczona na platformie Twinspace. Marzec będzie miesiącem w którym stworzymy mapę naszego kraju. W kolejnym miesiącu kwietniu uczniowie z naszej szkoły oraz z Grecji połączą się za pomocą komunikatora internetowego Skype, dzięki któremu będą mogli ze sobą porozmawiać. Maj jest miesiącem, kiedy już wszyscy myślą o wakacyjnej przerwie, my również i dlatego podzielimy się naszymi planami na wakacje. W czerwcu nastąpi podsumowanie projektu.

W całej Europie uczniowie bardzo chętnie biorą aktywnie udział w międzynarodowych projektach eTwinning. Głównym celem projektu Letters… connecting pupils jest motywacja uczniów do nauki języka angielskiego i wykorzystanie nabytej wiedzy w sposób praktyczny. Ponadto uczniowie mogą poznać kulturę innego kraju oraz zawrzeć nowe znajomości.

Koordynator projektu- Monika Czyż