Jasełka 2014

W dniu 19.12.2014r.uczniowie naszej szkoły przygotowali szkolne jasełka. W uroczystości, którą przeżywamy co roku, w ostatni grudniowy dzień nauki szkolnej, wzięli udział zaproszeni goście: Radni z Głębiec p.Barbara Kędzior, p.Piotr Polok. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas I – III śpiewając kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem” oraz ,,Świeć gwiazdeczko”. Następnie wysłuchaliśmy mistrzowskiej recytacji Julii Krzyżok z kl. VI oraz Julii Pilch z kl. IV – najlepszych recytatorek w Wiśle (I i III miejsce w międzyszkolnym konkursie recytatorskim). Głównym punktem programu było przedstawienie pt. ,,Szale Rebeki” przygotowane przez panią Annę Iskrzycką. W postacie historyczne wcielili się uczniowie z klasy IV – VI. Wszyscy widzowie w magiczny sposób zostali przeniesieni w czasy narodzin Jezusa, do Betlejem. Toprzedstawienie, dało nam możliwość przeżycia pięknych, radosnych chwil, ale był to również czas bolesnego wspomnienia naszej tragicznie zmarłej pani dyrektor Elżbiety Jakubczak. W tym dniu wyraziliśmy podziękowania pani Lidii Konik, która przez 7 miesięcy pełniła bardzo odpowiedzialną funkcję w naszej szkole. Uczniowie, rodzice, współpracownicy podziękowali jej za włożony trud i zaangażowanie. Uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem przez klasy IV – VI kolęd: ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz ,,Przekażmy sobie znak pokoju”, następnie udaliśmy się na wigilijki klasowe.

Renata Broda