XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY W GŁĘBCACH

Dnia 2.02.2016r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 4 przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr1 w Wiśle – Głębce XIII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Wiślańskich Szkół Podstawowych klas IV – VI. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z wiślańskich podstawówek, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Trzynastka wcale nie okazała się  pechowa, ale szczęśliwa dla naszych uczniów.

Od pierwszej edycji konkursu autorką tekstu dyktanda oraz przewodniczącą komisji   jest nauczycielka języka polskiego Pani Anna Podżorny – Tomiczek. W tym roku przedstawiał on historię Julii, która zamiast podróżować po świecie, musiała uczyć się pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną. Test sprawdzał umiejętności różnorodnej pisowni wyrazów. Nie brakowało w tekście wyjątków, z którymi nawet najlepsi uczniowie miewają kłopoty.

Oto próbka tekstu, z którym zmierzyli się uczniowie, piszący tekst dyktanda: ,,…gżegżółka z żółtą piegżą siedziała na krzaku jeżyn obok żywopłotu z bukszpanu…”

Prace zostały sprawdzone zaraz po napisaniu. Na uznanie komisji zasługiwał  wysoki poziom poprawności prac.

Oto laureaci :

I   miejsce    zajęła uczennica  SP 4 Natalia Kobyłecka  (praca bezbłędna)

II   miejsce   zajął uczeń SP 5 Szymon Legierski

III  miejsce   zajął   uczeń SP1 Tomasz Wąsowicz

Wyróżnienia zdobyli: Marta Barabasz SP1, Natalia Waleczek SP3, Joel Kojma SP 4, Mariusz Podżorski SP 5

Zwycięzcy zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami książkowymi, a wszyscy uczniowie w czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników konkursu zostali poczęstowani słodką drożdżówką oraz rozgrzali się gorącą herbatą.

Do uczestnictwa w konkursie tradycyjnie zapraszamy  za  rok. Myślę, że los się znowu do  niektórych uczniów uśmiechnie.

Serdecznie gratuluję oraz dziękuję moim uczniom, z którymi mogłam współpracować.  Dziękuję  Rodzicom za współpracę.

Organizatorka konkursu  Renata Broda

nauczycielka j. polskiego SP4  w Głębcach