Tegoroczne zmagania w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

W tym roku szkolnym Anna WisełkaWojciech MaziecBartosz MarekJulia HaratykAmelia KardasSzymon Polok i Joel Kojma wzięli udział w przygotowaniach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o BRD.

Uczniowie pogłębiali wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, obejmujących zagadnienia dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym i doskonalili jazdę na rowerze po torze przeszkód. Odbyły się dwa konkursy eliminacyjne, na których uczniowie, oprócz jazdy sprawnościowej na rowerze typu „składak”, pisali testy z ogólnych przepisów ruchu drogowego i pierwszeństwa na skrzyżowaniach, wykazywali się umiejętnością jazdy w miasteczku ruchu drogowego oraz znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zgodnie z regulaminem reprezentacja szkoły podstawowej powinna składać się z czteroosobowych drużyn (2 dziewczynki i 2 chłopców).

W eliminacjach miejsko-gminnych drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce awansując tym samym do powiatu. W konkursie na szczeblu powiatowym, który odbył się 2 kwietnia w SP2 w Ustroniu, nasza drużyna zajęła III miejsce, zdobywając puchar, dyplom i nagrodę dla każdego uczestnika.

Jerzy Wrzecionko