ZWIEDZAMY NAJBLIŻSZE OTOCZENIE

Dnia 28 kwietnia uczniowie klasy 2a i 2b wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Istebnej. Zwiedziliśmy zabytkową Chatę Jana Kawuloka w Istebnej, uczestniczyliśmy w lekcji umuzykalniającej: słuchając instrumentów takich jak: gajdy, okaryna, piszczałka, fujarka, róg pasterski, trombita. Poznaliśmy życie naszych pradziadków. Uczestniczyliśmy również w warsztatach i robiliśmy pyszne, świeżutkie masełko ze śmietany. Masło robiliśmy w tradycyjnej „maśniczce”, a potem włożyliśmy je do „ćwiartki”. Każde dziecko mogło spróbować tego masełka zjadając bułeczkę z masłem. Posileni pojechaliśmy do Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej. W Ośrodku uczestniczyliśmy w prelekcji: „Flora i fauna Beskidów”. Poznaliśmy życie zwierząt, które nas otaczają, poznaliśmy i zobaczyliśmy niektóre gatunki roślin chronionych. Cała wycieczka zakończyła się zabawą na indiańskim placu zabaw. To był świetny dzień, uczniowie z uśmiechami wrócili do domów.

Barbara Bielan