Dzień Rodziny

W sobotę, 4 czerwca b. r.  przy ZSP-1 w Wiśle odbył się Dzień Rodziny. Dyrektor Barbara Stefańska powitała przybyłych gości i zaprosiła do wysłuchania koncertu dedykowanego Rodzicom. Prowadząca dalszą część spotkania pani Renata Broda urozmaicała piękne i różnorodne występy uczniów wierszami, złotymi myślami i aforyzmami o rodzinie.  Było ciekawie, wesoło, momentami bardzo wzruszająco. Na koniec części artystycznej przewodnicząca Rady Rodziców, pani Magdalena Kożuch podziękowała wszystkim sponsorom, darczyńcom i przyjaciołom szkoły za pomoc w organizacji spotkania i zaprosiła do wspólnej, rodzinnej zabawy.  Nie było czasu na nudę.  Sprawnością i zręcznością można było się wykazać uczestnicząc w turnieju gier i zabaw ruchowych, a rodzinna zumba poderwała naszych gości do tańca w rytm skocznej muzyki. Nasi milusińscy mogli obejrzeć przedstawienie kukiełkowe i bawić się pod opieką Pana Felka – komika i animatora, zaś pod bystrym okiem  nauczycielek przedszkola i klas pierwszych pojechać na przejażdżkę ciuchcią po pięknej okolicy. Jednak najdłuższa kolejka ustawiała się do pani Agnieszki Pliszczyńskiej i uczennic szóstej klasy, które w fantazyjny i profesjonalny sposób malowały buzie zainteresowanych dzieci. Dorośli i starsi uczniowie skorzystali z możliwości gry w tenisa stołowego, rozgrywali też mecze  w wersji mini – „Piłkarzyki”. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta na wszystkich uczestników konkursów i zabaw czekały nagrody. Mogliśmy też podjąć wszystkich gości pysznościami. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśle Głębcach  przygotowały różnorodne, zdrowe  kanapki, a obsługa kuchni ugotowała smaczny bogracz.  Mamy naszych uczniów po raz kolejny popisały się talentem cukierniczym piekąc wyśmienite ciasta, wymieniając się przy okazji sprawdzonymi przepisami. Dzięki licznym sponsorom dzieci dostały  lody i  soki owocowe, które w ten ciepły , rodzinny i radosny dzień smakowały wyjątkowo. Po raz kolejny okazało się, że społeczność Głębiec potrafi i chce razem bawić się i pracować. Dzięki współpracy  pracowników  szkoły z Urzędem Miasta, Zarządem Osiedla Wisła Głębce, Kołem Gospodyń Wiejskich, Radą Rodziców imprezę można zaliczyć do udanych.  Dzień Rodziny zakończył  tegoroczne obchody Tygodnia Zdrowia w naszej placówce.

fotorelacja na stronie www.infobeskidy.eu