XXIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Znalezione obrazy dla zapytania recytacja gifW dniu 21.11.2016 r. odbył się XXIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Ludomiry Krop w Wiśle.

Jak co roku nasi uczniowie wyłonienie w eliminacjach szkolnych, wzięli udział w konkursie w Wiśle.  W kategorii wiekowej klas I – III Kacper Śliż z klasy I, Bartosz Pilch z klasy II b, Adam Polok z klasy IIa. W kategorii klas IV – VI: Julia Pilch, Julia Haratyk oraz Joel Kojma z klasy VI.

Repertuar uczestników konkursu obejmował fragmenty prozy oraz utwory poetyckie. Ocenie jury podlegały interpretacje utworu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Najlepszym recytatorem wśród wszystkich uczniów z wiślańskich podstawówek w kategorii klas IV – VI okazał się Joel Kojma z klasy VI, który recytował wiersz „Relacja z meczu” T. Plebańskiego oraz fragment prozy „Matylda” R. Dahl. Fragmentem prozy wprowadził nas w fascynujący świat książek, a recytacja wiersza to strzał w środek bramki przeciwnika. Wynik to I miejsce.

Składam wyrazy szacunku dla nauczycieli, rodziców, którzy współpracowali w przygotowaniach recytacji dzieci i młodzieży.

Jestem dumna, że głębczańska podstawówka ma spory potencjał artystyczny, można z niego czerpać garściami.

Renata Broda