SPRAWOZDANIE Z GWAROWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

W dniu 3.04.2017 r. odbył się VI Międzyszkolny Gwarowy Konkurs Recytatorski im. Marii Pilch  w Wiśle.  Repertuar uczestników konkursu obejmował fragmenty prozy lub utwory poetyckie. Ocenie jury podlegały: wątek folklorystyczny zawarty w tekście, gwara wygłaszanego tekstu, sposób prezentacji tekstu i jego interpretacja. Jak co roku nasi uczniowie, wzięli udział w konkursie. Byli to: z zerówki ,,B” Lena Haratyk, która recytowała tekst ,,Wygoda”, zdobyła III miejsce, została przygotowana przez Panią Judytę Bujok. W  kategorii wiekowej klas I-III wystąpiło dwóch uczniów z klasy II b, obaj przygotowani przez panią Bogusławę Melcer. Bartosz Pilch rzóndził ,,Bajke ło japku ”  Tradycyjnie zdobył I miejsce. Drugim uczniem był Nikodem Dragon, który łopowiadoł ,,Bajke ło kaczoku”, zdobył III miejsce. W kategorii klas IV-VI wzięli udział uczniowie z klasy IV i VI, recytując następujące utwory; Wojciech Cieślar z klasy IV – ,,Hej! Paniczki, Panoczkowie”, napisane przez Panią Zuzannę Bujok, zdobył III miejsce, a Julia Nogowczyk, zdobyla wyróżnienie, opowiadając ,,Calineczkę po wiślańsku”, napisaną przez Kacpra Szeremetę z kl.6 i jego przocieli ze Spokojnej. W tym  roku  walczyliśmy o każdy kawałeczek ,,japka, kiere wisiało na drzewie i spadło, a dziecka z Głębiec skoczyły, jako tarachmóny i porwały największe kónski„ – nagrody. Nigdy nie wstydziliśmy się mowy naszych ojców a właściwie już dziadków.

Bardzo dziękujemy za współpracę Rodzicom w przygotowaniu dzieci.

Renata Broda