W Głębcach czytają!

Podobny obrazPo raz drugi w naszej szkole została przeprowadzona akcja czytelnicza „Tydzień czytania w szkole”. Chcieliśmy zwrócić uwagę naszych uczniów na wielkie znaczenie umiejętności i nawyku czytania, zachęcić do sięgania po książkę. Na pierwszych lekcjach od 03 do 07 kwietnia głośno czytaliśmy fragmenty książek beletrystycznych. Czytali zaproszeni Rodzice oraz nauczyciele. Najmłodsze dzieci słuchały z właściwym dla wieku przejęciem, starsi z zadziwiającym zainteresowaniem. Jakże inaczej przychodzi się do szkoły, kiedy tak przyjemnie rozpoczynają się lekcje!

Mamy nadzieję, że w głowach naszych podopiecznych narodziła się refleksja – „jeżeli poświęcamy cenny lekcyjny czas, czytają nauczyciele różnych przedmiotów, specjalnie przychodzą czytać Rodzice, to sprawa musi być bardzo ważna.”

Nauczyciel bibliotekarz – Grażyna Poloczek