„Warto czytać!”

Zalety czytania są oczywiste. Czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, umożliwia zdobywanie wiedzy, rozwija emocjonalnie, jest sposobem na przyjemne spędzanie czasu. Jednak nie o tych korzyściach czytania chciałam dzisiaj napisać.

Nasi czterej uczniowie: Tomasz Cieślar i Bartosz Pilch z klasy III b, Szymon Popów z klasy III a i Krystyna Korona z klasy IV b, którzy są najlepszymi czytelnikami szkoły w roku 2016/ 2017 i  mogli doświadczyć wyjątkowej korzyści z czytania.

28 września br. zostali zaproszeni przez Miejską Biblioteką Publiczną w Wiśle na „Dzień Głośnego Czytania”. Impreza odbyła się w pięknym plenerze, parku przy pomniku Źródeł Wisły. Organizatorzy zadbali, aby spotkanie było atrakcyjne dla młodych czytelników. Uczestnicy próbowali swoich scenicznych zdolności w warsztatach teatralnych z udziałem aktorów Teatru Skarbki Śląska. Zabawa była świetna i radości z niej dużo! Ważnym, z pewnością niezapomnianym przeżyciem, było uroczyste  wręczenie  nagród.  Dzieci odebrały je z dumą i nieskrywanym zadowoleniem. Słodki poczęstunek zakończył to miłe wydarzenie.

Uśmiechy na twarzach dzieci mówiły jednoznacznie, że impreza bardzo im się podobała – WARTO CZYTAĆ!!!

Grażyna Poloczek

fotorelacja: wisla.pl