„Mój pierwszy wybór” – warsztaty dla uczniów klasy VII

Uczniowie klasy VII, na zakończenie cyklu 10-ciu zajęć z przedmiotu doradztwo zawodowe, prowadzonych przez pedagog Hannę Pilch, spotkali się z profesjonalistą – doradcą zawodowym pracującym w Zespole Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Cieszynie – panią Izabelą Baszczyńską.

Podczas trzygodzinnych warsztatów siódmoklasiści wykazali się wysokim poziomem wiedzy w zakresie wyboru szkół ponadpodstawowych i  możliwych dróg zawodowych. Doradca wyjaśniał wątpliwości uczniów, sugerował możliwości kształcenia uczniom, którzy mieli odwagę powiedzieć o swoich wątpliwościach.

Warsztaty okazały się dla uczniów miłym doświadczeniem oraz zachętą szukania w życiu tego, co interesujące, przyjemne, w czym uczniowie są dobrzy, osiągają sukcesy,  a co w przyszłości stanie się bazą do wyboru szkoły i zawodu.

pedagog, Hanna Pilch