Rekrutacja do klasy pierwszej

Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 4

przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wiśle

1. Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły – zgłoszenie do odbioru w sekretariacie szkoły.
  2. Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych.
  3. W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2014/2015 i 2015/2016 dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły brane są pod uwagę następujące kryteria:
  • Rodzeństwo kandydata już uczęszcza do wskazanej szkoły- 10 pkt.
  • Odległość  z miejsca zamieszkania kandydata do szkoły wynosi do 3 km – 6 pkt.
  • Odległość  z miejsca zamieszkania kandydata do szkoły wynosi powyżej 3 km – 1 pkt.
  1. Terminy postępowania rekrutacyjnego
  • Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza się  – od 1 marca do 30 czerwca.
  • Dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły termin składania wniosków – od 1 marca do 31 maja.
  • Termin postępowania uzupełniającego – od 1 lipca do 31 lipca.
  1. Wniosek o przyjęcie kandydata spoza obwodu szkoły, składany do 31 maja zawiera:
  • imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL kandydata, a w przypadku braku numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
  • imiona i nazwiska rodziców kandydata,
  • adres miejsca zamieszkania rodziców i kandydata,
  • adres poczty elektronicznej (jeśli posiadają) i numery telefonów rodziców kandydata,

oraz załączniki :

• oświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa kandydata do wskazanej szkoły,
  • oświadczenie  o odległości z miejsca zamieszkania kandydata do szkoły- wnioski do odbioru w sekretariacie szkoły.