Podróżujemy!

Wiosna sprzyja podróżom – małym i dużym. Nam również udzielił się klimat wiosennych wycieczek. W tym roku sezon wyjazdów rozpoczęły klasy 4 i 5, które wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się do Świnnej. Uczniowie wzięli udział w warsztatch w Beskidzkim Centrum Nauki – Naukotechnika. Klasa 6 w tym roku postanowiła zwiedzić Sztolnię Czarnego Pstrąga i Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, a po zwiedzaniu odpocząć w Aquaparku. Do Tarnowskich Gór udały się też klasy 1 i 2. Podziemne korytarze kopalni, spływ łódkami zrobiły na maluchach ogromne wrażenie. Klasa 3 także "zawędrowała" pod ziemię. Uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Nie zabrakło także górskich wędrówek. Klasa 5 i 6 udały się na dwudniową wycieczkę górską. Trasa rozpoczynała się wyjazdem na Skrzyczne. Ze Skrzycznego uczniowie wędrowali pięknym szlakiem w kierunku Baraniej Góry. Pierwszy dzień wycieczki zakończył się noclegiem w schronisku górskim na Przysłopiu. W drugi dzień szlak prowadził uczniów przez Stecówkę, Kozińce aż do szkoły. W ślady swoich starszych kolegów poszły także przedszkolaki. Zwiedzili Wisłę ciuchcią, odwiedzili Miejską Bibliotekę i zobaczyli czekoladowego Adama Małysza.

Sezon nasych szkolnych wycieczek w tym roku był bardzo różnorodny i bardzo udany. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.