„Bezpieczny powrót do szkoły”

Wtorek 14 października br. był dla uczniów klasy 1 A i 1 B szczególnie wyjątkowy. W tym dniu przyjechała do dzieci delegacja ważnych gości. Był starosta cieszyński Jerzy Nogowczyk, policjanci z cieszyńskiej drogowki oraz najważniejszy gość maskotka „Sznupek”. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące każdego użytkownika drogi, utrwalano znaki drogowe oraz przepisy ruchu drogowego. Wieloma informacjami uczniowie już dysponowali, ale bezpieczeństwa i różnych form przypominania ich, nigdy za wiele. Najwięcej jednak radości i entuzjazmu przysporzył dzieciom „Sznupek”, maskotka policji śląskiej, który również przypominał reguły właściwego zachowywania się. Wspólnym zabawom towarzyszyła radość i zadowolenie dzieci. Na koniec spotkania starosta cieszyński wręczył wszystkim uczniom opaski odblaskowe, a „Sznupek” obdarował dzieci cukierkami. Spotkanie to było bardzo ważne, urozmaiciło przekazywanie dzieciom ważnych informacji dotyczących ich bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Jest to już drugie spotkanie uczniów klas pierwszych dotyczących przepisów ruchu drogowego, pierwsze odbyło się we wrześniu i spotkanie to poprowadził strażnik miejski z Wisły. W naszej szkole bezpieczeństwo uczniów jest priorytetem, dlatego zawsze chętnie uczestniczymy w programach podnoszących poziom wiedzy i bezpieczeństwa dzieci.

Małgorzata Szturc

www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl