Międzyszkolny Konkurs Gwarowy

W dniu 23.03.2015 r. odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Gwarowy pt. ,,Mowa Ojców” im. Marii Pilch w Wiśle. Jak co roku nasi uczniowie wzięli w nim udział. Byli to: z zerówki Bartosz  Pilch oraz Nikodem Dragon, w kategorii wiekowej klas I-III Dawid Heller z klasy I, Łukasz Zioła z klasy II. W kategorii klas IV-VI Mateusz Skiba z klasy IV, Julia Krzyżok oraz Kamila Wisełka z klasy VI. Repertuar uczestników konkursu obejmował fragmenty prozy oraz utwory poetyckie. Ocenie jury podlegały wątek folklorystyczny, gwara i jej specyfika zgodna z tradycją, sposób prezentacji tekstu i jego interpretacja.

Najlepszym recytatorem wśród przedszkolaków okazał się Bartosz Pilch – rzóndził tekst ,,Łu piekorza”, III miejsce zdobył Nikodem Dragon – rzóndził tekst ,,Łutropa  ślimoka” obie historie napisała pani Bogusława Melcer. W kategorii klas I-III  Dawid Heller z klasy I  zdobył  II miejsce recytując wiersz Zuzanny Bujok pt. ,,Szkolniczek”. Ucznia przygotowywała pani Małgorzata Szturc.

Składam wyrazy szacunku dla nauczycieli, rodziców, którzy współpracowali w przygotowaniach recytacji dzieci .

Renata Broda