Przedszkolaki podróżują

3 listopada 2015 roku dzieci z przedszkola oraz z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę pociągiem do Wisły. Celem wycieczki było podziwianie kolorów jesieni oraz zwiedzenie odnowionej biblioteki publicznej dla dzieci i dorosłych. Dzieci poznały podstawowe pojęcia związane z biblioteką, oraz utrwalały zasady kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Przedszkolaki poznały przygodę Walentynki zaprezentowaną przez teatrzyk Kamishibai. Odwiedziły dział opracowań, gdzie dowiedziały się jak oprawiane są książeczki. Na zakończenie dzieci miały okazję obejrzeć pracownię internetową oraz kącik malucha. Po ciekawej i edukacyjnej wizycie w bibliotece maluchy wyruszyły na spotkanie z jesienią do parku. Oglądanie liści i szukanie domów zwierząt było dla nich wspaniałą lekcją przyrody. Uwieńczeniem wycieczki była zabawa na placu zabaw. Ostatnią atrakcją był powrót do szkoły i przedszkola autobusem.

Judyta Bujok