OGÓLNOPOLSKI KONKURS TRIATHLON MATEMATYCZNY

Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej przy dofinansowaniu Fundacji mBanku realizuje projekt

„Triatlon matematyczny”

Przedmiotem tego projektu jest ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową.

Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania.

Od 20 listopada do 10 grudnia: przez 3 tygodnie, co piątek na stronie internetowej konkursu publikować będziemy zadania do rozwiązania przez uczestników.

Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiążą wszystkie konkurencje triathlonu rozlosowane zostaną nagrody (18 tabletów i 30 pendrive’ów).

Strona internetowa projektu:

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy uczniów do zarejestrowania się na platformie konkursowej i zmierzenia się z przygotowanymi dla nich wyzwaniami.