Wycieczka do Ochab

17.05.2016r. klasa IV bardzo ciekawie spędziła wtorkowe popołudnie, wyruszając do Parku Rozrywki i Edukacji w Ochabach, który gwarantował doskonałą zabawę dla dzieci, łączył w sobie Park Miniatur, Park Dinozaurów oraz pierwsze w Europie Oceanarium Prehistoryczne. Wyjazd został dofinansowany z funduszy Rady Rodziców, jako nagroda za najlepszą frekwencję w pieczeniu ciast przez Rodziców.  Mam nadzieję, że dzieci też miały w tym swój udział, na przykład pozmywały naczynia lub włożyły je do zmywarki.

Wśród licznych atrakcji największym powodzeniem cieszył się: park linowy, wieża mocy, plac zabaw, dmuchańce, kino 6D, strzelnica oraz oczywiście sklepiki z pamiątkami. Uczniowie bardzo aktywnie spędzali czas w parku, uparcie wspinali się po drzewach, zjeżdżali na linach, narażali swoje obuwie na przemoczenie i zabrudzenie. Trochę nie dopisała na prawdziwie wiosenna aura: raz słońce, raz deszcz. Uczniowie czuli pewien niedosyt, ale wszystko dobre, co się dobrze kończy. Cali i zdrowi wróciliśmy do szkoły.

Mam nadzieję, że moi wychowankowie wybiorą się do Ochab po raz kolejny, tym razem ze swoimi Rodzicami, wtedy to oni zafundują bilety, zabawią się w przewodników, pokażą im z jakich atrakcji mieli odwagę skorzystać. Do ich odpowiedzialnej postawy pasują słowa Juliusza Cezara: ”Veni, vidi, vici”. Podziwiam ich.

Wychowawczyni klasy IV  Renata Broda