Żywa lekcja historii

Znalezione obrazy dla zapytania strój legionisty gifAgencja Artstyczna "Atena"- Damian Klinkosz zaprezentowała uczniom klas 4- 6 ciekawy fragment historii Polski- od III zaboru Polski, Legiony Polskie we Włoszech, walkę u boku Napoleona, utworzenie Księstwa Warszawskiego aż po powstania śląskie i walkę o granice. Lekcja obejmowała fachowy komentarz historyczny oraz ubieranie uczniów w mundur Napoleona i żołnierza- legionisty, powstańca śląskiego oraz żołnierza pruskiego. Odbyła się również próba strzelecka, niestety nieudana.

Żywa lekcja historii to fantastyczna zabawa z edukacyjnym charakterem przybliżającym uczniom historię w sposób zabawny, ale ciekawy, wspaniała podróż w przeszłość, dająca uczniom możliwość wcielenia się w postacie historyczne.

Grażyna Bujok