XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY W GŁĘBCACH

Dnia 21.02.2018r. odbył się  w Szkole Podstawowej Nr 4 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr1 w Wiśle – Głębce  XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny  Wiślańskich Szkół Podstawowych klas IV- VII. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z wiślańskich podstawówek , którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Od pierwszej edycji konkursu autorką tekstu dyktanda oraz przewodniczącą komisji   jest  nauczycielka języka polskiego Pani Anna Podżorny – Tomiczek. W tym roku uczestnicy konkursu pisali o swojej rodzinie, posługując się znajomością zasad ortograficznych. Jedną z bohaterek opowieści jest babcia, która nie potrafi odmówić sobie bursztynowej biżuterii lub skórzanej torebki z frędzlami. Test sprawdzał umiejętności różnorodnej pisowni wyrazów. Nie brakowało w tekście wyjątków, z którymi nawet najlepsi uczniowie miewają kłopoty. Prace zostały sprawdzone zaraz po napisaniu. Na uznanie komisji zasługiwał wysoki poziom poprawności prac.

Oto laureaci :

I   miejsce    zajął uczeń            SP 1       Mikołaj Śmiałkowsk

II   miejsce   zajął uczeń            SP 2       Kinga Cieślar

III miejsce  zajęła uczennica      SP4        Joel  Kojma

Wyrożnienia:

Wiktoria Magdicz    SP 3

Aleksandra Cieślar  SP 3

Oliwia Podżorska     SP4

Zwycięzcy zostali obdarowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczniowie w czasie oczekiwania na ogłoszenie wyników konkursu zostali poczęstowani słodką drożdżówką oraz rozgrzali się gorącą herbatą.

Do uczestnictwa w konkursie tradycyjnie zapraszamy za rok. Serdecznie gratuluję uczniom oraz dziękuję wszystkim  za współpracę.

Organizatorka konkursu  Renata Broda

nauczycielka j. polskiego SP4  w Głębcach