Z klasą III, V i VI w Krakowie

Sezon wycieczek szkolnych uważamy za otwarty. W naszej szkole rozpoczęła go klasa III, która wraz ze swoją wychowawczynią udała się do Wieliczki, by poznać tajniki wydobywania soli. W ślady swoich młodszych kolegów poszły klasy V i VI. One także wyruszyły w kierunku woj. małopolskiego. Ich celem był Kraków. Razem z panią przewodnik uczniowie zobaczyli krakowski Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice, Bramę Floriańską, Barbakan. Podziwiali królewskie komnaty na Wawelu, Katedrę Wawelską. Wdrapali się na dzwonnicę by zobaczyć ogromny Dzwon Zygmunta. Nie zabrakło także odwiedzin u Smoka Wawelskiego, który na widok wiślańskich uczniów zaczął ziać ogniem. Wieczorem uczniowie „zeszli w podziemia”. Zwiedzali wystawę poświęconą odkryciom archeologicznym dawnego Krakowa. Mogli przenieść się w czasy średniowieczne za sprawą multimedialnego muzeum. Drugiego dnia uczniowie wzięli udział w lekcji wyrobu cukierków, odwiedzili Aquarium z mnóstwem pająków, węży, rybek i innych egzotycznych płazów i gadów. Mogli także pobawić się w fizyków w Ogrodzie Doświadczeń.  Zakończeniem dwudniowej wycieczki była wizyta na zamku w Pieskowej Skale i wspólne fotografie przy Maczudze Herkulesa.