Wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu

14 czerwca 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami p. Judytą Bujok i Hanną Pilch oraz opiekunami wyjechały na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.

Po zakupieniu biletów od razu przywitały nas muflony i daniele, które swobodnie przemieszczały się wśród nas. W zagrodach zobaczyliśmy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki, jenoty. Po zwiedzeniu części parku odpoczywaliśmy podziwiając piękne widoki na Czantorię. Następnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną  wyposażoną w plansze z dziedziny fauny i flory. Dowiedzieliśmy się z nich wielu ciekawostek z życia zwierząt leśnych. Na końcu ścieżki znajdowało się Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem, które również zwiedziliśmy. Później udaliśmy się aleją bajek, gdzie słuchaliśmy „Czerwonego Kapturka„ i „Kota w butach” Kolejno przeszliśmy do sokolarni, w której  obejrzeliśmy profesjonalny pokaz lotów ptaków drapieżnych. Na zakończenie świetnie bawiliśmy się na placu zabaw.

Wycieczka pomimo niepewnej pogody wspaniale nam się udała. Wróciliśmy do szkoły cali, zdrowi i bogatsi o nowe doświadczenia.

Judyta Bujok