Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

I etap miejsko-gminny

W dniu 9 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje miejsko-gminne ogólnopolskiego turnieju BRD. Zgodnie z regulaminem szkoły podstawowe reprezentowały czteroosobowe drużyny składające się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców. Drużyna gimnazjum składała się z trzech uczniów.

Na etapie miejsko–gminnym uczniowie pisali test z przepisów ruchu drogowego, który składał się z 20 pytań oraz test – skrzyżowania, zawierający 10 zadań, w których trzeba było ustalić prawidłową kolejność przejazdu przez skrzyżowanie. W części praktycznej uczniowie musieli pokonać na rowerze tor przeszkód.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie przygotowani przez pana Jerzego Wrzecionko: Julia Haratyk, Amelia Kardas, Bartosz Marek i Joel Kojma, którzy zajęli pierwsze miejsce na szczeblu miejskim i będą reprezentować miasto w eliminacjach powiatowych. Do udziału w następnym etapie turnieju zakwalifikowała się również drużyna z gimnazjum pod opieką pana Bronisława Janoty.

Gratulujemy.

II etap powiatowy

Odnosząc zwycięstwo w eliminacjach miejsko-gminnych nasza drużyna zajęła szóste miejsce w powiecie cieszyńskim, co pozwoliło zakwalifikować się do etapu powiatowego. W dniu 8 kwietnia 2017r., w hali sportowej gimnazjum w Kończycach Wielkich, sześć najlepszych drużyn z powiatu cieszyńskiego wzięło udział w eliminacjach powiatowych ogólnopolskiego turnieju BRD.

Eliminacje powiatowe obejmowały test z przepisów ruchu drogowego, jazdę sprawnościową na rowerze oraz pierwszą pomoc. Uczniowie pisali test wiedzy, który składał się z 20 pytań i obejmował zagadnienia dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz test – skrzyżowania, który składał się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W części praktycznej uczniowie mieli do pokonania tor przeszkód wbudowany w miasteczko ruchu drogowego oraz musieli udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Podobnie jak w pierwszym etapie miejsko-gminnym, naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Haratyk, Amelia Kardas, Bartosz Marek i Joel Kojma, przygotowani przez pana Jerzego Wrzecionko. Drużyna z SP4 w Głębcach wyprzedziła cztery inne drużyny i ostatecznie zajęła drugie miejsce w powiecie.

Gratulujemy.