„Książka łączy pokolenia”

Znalezione obrazy dla zapytania stara książka gif

W kwietniu z okazji Dnia Książki dla Dzieci uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w akcji czytelniczej „Książka łączy pokolenia”. Akcja polegała na tym, aby w czasie świątecznych spotkań porozmawiać o książkach, które w dzieciństwie czytali dorośli członkowie rodzin. Powstało bardzo interesujące zestawienie gustów czytelniczych różnych pokoleń oraz wzbudzająca duże zainteresowanie dorosłych gazetka ścienna. Można prześledzić, co czytali dziadkowi, rodzice, ciocie i wujkowie oraz dorosłe kuzynostwo. Najczęściej powtarzającymi się pozycjami to we wszystkich pokoleniach, były: „Dzieci z Bullerbyn”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „W pustyni i w puszczy”. Najstarsi pamiętają, że czytali „Krzyżaków”, „Zemstę”, „Latarnika”, „Janko Muzykanta”. Jednym zdaniem – literatura klasyczna, lektury górą!

W akcji wzięło udział 22 uczniów: IIa – 7 uczniów, IIb – 7 uczniów, IV – 1 uczeń, V – 4 uczniów, III a – 1 uczeń, IIIb – 1 uczeń, VI – 1 uczeń.

Najwięcej rozmów przeprowadzili: Nikola Kędzior – rozmawiała z 34 członkami rodziny, Szymon Popów – rozmawiał z 33 członkami rodziny, Natalia Skiba i Wojtek Bieniek – rozmawiali z 30 członkami rodziny, Julia Pilch i Barek Pilch – rozmawiali z 28 członkami rodziny. Wszyscy uczestnicy akcji „Książka łączy pokolenia” otrzymali drobne upominki, które wręczone zostały na apelu szkolnym  28 kwietnia br.

Serdecznie dziękuję wszystkim dorosłym czytelnikom za czas poświęcony na udzielenie wywiadu !

Nauczyciel bibliotekarz : Grażyna Poloczek