Uczniowie piszą

DZIEŃ Z ASTRONOMIĄ

W środę 14 listopada u nas w szkole odbył się pokaz z astronomii. Pokazy oraz warsztaty dla każdej klasy odbyły się osobno oraz wszystkie zajęcia były dostosowane do poziomu nauki danej klasy. Na początku odbyły się  warsztaty astronomiczne, gdzie dowiedzieliśmy się wielu bardzo ciekawych i ważnych informacji o gwiazdozbiorach i gwiazdach. Ponad to każdy uczeń mógł wykonać dla siebie "obrotową mapkę nieba". Na warsztatach każdy dowiedział się jaki jest jego gwiazdozbiór zodiakalny. Następnie po krótkiej przerwie odbył się pokaz w planetarium "Od zmierzchu do świtu". Poznaliśmy aktualne i nocne niebo oraz dowiedzieliśmy się dlaczego Gwiazda Polarna jest taka ważna i jaką rolę odgrywa w naszym Układzie Słonecznym. Cały pokaz jak i warsztaty były bardzo ciekawe i chętnie bym to powtórzyła.

napisała  Kornelia Kaźmierczak z klasy VII