Innowacje pedagogiczne w naszej szkole

W przedszkolu oraz grupach zerowych prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Zabawa w czytanie po polsku i angielsku”. Program wspiera rozwój dzieci, a dużym sukcesem jest uśmiech na twarzy dziecka przy poznawaniu kolejnych tajemnic pisma.

Osiągnięcie założonych celów realizowane jest poprzez zabawę, zaciekawienie dzieci nauką czytania, ciekawe zabawy poznawania liter. W metody wpleciony jest czynnik zabawowy. W tym wieku bowiem motywy zabawowe skłaniają dzieci do wysiłków, których wynikiem jest uczenie się. W wyznaczonych miejscach w Sali znajdują się materiały do zabaw np.: książeczki dla dzieci, czasopisma dziecięce, albumy, atlasy, słowniki, obrazki, układanki, gry, loteryjki.

Wdrażana metoda w naturalny sposób pobudza pozytywną motywację dzieci do czytania. Pozwala przedszkolakom na rozwiązywanie zadań i podejmowanie działań zgodnie z ich indywidualnymi możliwościami, a przede wszystkim rozbudza zainteresowania czytelnicze, co z kolei inspiruje je do nauki czytania.

Adriana Wantulok

W szkole realizowane są także zajęcia z "Pierwszej pomocy". W zajęciach biorą udział uczniowie klas trzecich. Uczniowie podczas cotygodniowych zajęć uczą się jak udzielić pomocy znajdujac się w różnych sytuacjach.

Bogusława Melcer