DZIEŃ BABCI I DZIADKA

19 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Babci i Dziadka. Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych i szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dostojnych gości przywitała p.W. Karch, która całą akademię przepięknie i z humorem prowadziła, oraz p. Dyrektor. Samorząd uczniowski rozpoczął akademię a po nim wystąpiły dzieci z kl. 1 -3. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci przygotowały piosenki, które wspólnie zaśpiewały – „Gorąca herbatka dla babci i dziadka”, „Piosenka dla babci i dziadka”, przedstawiły inscenizację do wiersza: ”Rzepka” oraz „Dziadek, stołek i rosołek”, zatańczyły taniec z parasolkami oraz taniec z wstążkami, recytowały wiersze dla babci i dziadka oraz zaśpiewały piosenkę ludową ”Maryna”. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na zakończenie głos zabrała p. Dyrektor oraz  Burmistrz miasta – p. Tomasz Bujok.

Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.

Grażyna Krzempek