Odkrywamy, zdobywamy, podróżujemy, świętujemy – wieści z SP 4

Wraz z nadejściem wiosny obudziło się w naszej głębczańskiej „czwórce” pragnienie odkrywania, zdobywania, podróżowania i świętowania. Nasi uczniowie wzięli udział w licznych organizowanych konkursach, osiągając w nich bardzo dobre wyniki.

Prym wiodła drużyna chłopców – Paweł Maziec, Witold Legierski, Patryk Demkowski i Kamil Korecki. Przygotowani przez Jerzego Wrzecionko zajęli III miejsce w kategorii szkół podstawowych w XXXIV Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Dużym powodzeniem wśród naszych uczniów cieszył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Bardzo dobry wynik uzyskała uczennica klasy III Magdalena Sładczyk i uczeń klasy IV Marek Wrzecionko, natomiast uczeń klasy VI Paweł Maziec otrzymał wyróżnienie. Swoich sił uczniowie próbowali także w zmaganiach z językiem angielskim: Radosław Sobczyk, uczeń klasy VI zajął II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Poezja i proza w języku Shakespeare’a”, a Anna Babicka z klasy V uzyskała wynik dobry w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego FOX. Nasi uczniowie przygotowywali się również do konkursów z wiedzy biblijnej. Finalistką XIV Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2010/2011 została uczennica klasy V Anna Babicka, a laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura” został uczeń klasy IV Piotr Polok. W Międzynarodowym Konkursie plastycznym „Mieszkam w Beskidach” pierwsze miejsca zajęli Jan Podżorski z klasy IV i Weronika Legierska z klasy V.

Jednak wiosna w „czwórce” to nie tylko konkursy. Uczniowie klasy III i IV pod opieką Małgorzaty Szturc, Izabeli Leśniewskiej i Aleksandry Bujok pojechali do Łeby na Zieloną Szkołę. Doświadczyli wielu wspaniałych wrażeń podczas 10-dniowego pobytu nad morzem. Liczne gry i zabawy na plaży i w wodzie, wycieczki, rejs statkiem, wyprawy rowerowe, przyniosły im wiele radości.

Ich starsi koledzy z klasy V, wraz ze swoją wychowawczynią Grażyną Poloczek, zapragnęli natomiast zdobywać górskie szczyty. Wraz z przewodnikiem beskidzkim Małgorzatą Babicką, udali się na Czantorię i Stożek, i wcale nie narzekali, że była to męcząca wyprawa. Zdobyli „Małą Wiślańską Odznakę Turystyczną PTTK”.

Klasa II postanowiła pójść w ślady kolegów i też „wyrwać się” z murów szkolnych chociaż na jeden dzień. Próbowali swoich sił, jako piekarze, piekąc przepyszne, pięknie pachnące bułeczki w Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. Odwiedzając Muzeum, dowiedzieli się także, jak to dawniej było w szkole, jakich używano sprzętów domowych, no i jak wyrabia się przepyszny chleb.

Maj i czerwiec to miesiące bardzo rodzinne – Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. W naszej szkole nie zabrakło atrakcji dla naszych kochanych rodziców oraz dla wszystkich dzieci. W sobotę 4 czerwca odbył się, jak co roku, Dzień Rodziny. Wszystkie klasy przygotowały dla rodziców niespodzianki. Były życzenia, piosenki, tańce, poczęstunek, wycieczka Ciuchcią, zwiedzanie Galerii Twórczości Dziecięcej i wspólna zabawa. Wyruszyliśmy – rodzice i dzieci – na głębczańskie ścieżki, by wziąć udział w zmaganiach w różnych sportowych konkurencjach. Zabawa była przednia a śmiechu co nie miara. Ten dzień był dla naszej szkoły wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Odwiedzili nas nasi koledzy wraz z wychowawcami z zaprzyjaźnionej czeskiej szkoły w Hukvaldach. Bawili się z nami i rodzicami, razem z klasą V próbowali swoich sił w Parku Linowym na Równicy, a w niedzielę ćwiczyli style pływackie na basenie w Hotelu Gołębiewski. Dzięki tej wizycie pogłębiły się przyjaźnie i znajomości polsko-czeskie, jakie nawiązały się w Hukvaldach w 2010r., kiedy my odwiedzaliśmy Czechy w ramach Unijnego Projektu Współpracy Transgranicznej „Držise koŕenu vota a rostu”- „Trzymam się korzeni i rosnę”.